מניין התחילה המסורת של ברכת הכהנים ההמונית בכותל? מדוע הוחלט לערוך את טקס ברכת הכהנים הראשון דווקא בג' בכסלו? מה עשו הכוהנים בהר הזיתים לפני 1300 שנה? כיצד קשור חזקיהו המלך לכל זה,  ומהו "עִיד אֵל-גֶפְנֵר?" - טקס ברכת הכוהנים בכותל – סיפור החודש.


אנו שמחים להציג בפניכם את הגיליון הראשון של אגרת – כתב העת המקוון מהכותל המערבי. - המוקדש לחודש ניסן.
עשרות מיליוני אנשים, בעולם כולו, נושאים את עיניהם אל אבני הכותל, וחווים באמצעותן את שרשרת הדורות היהודית, אשר יצאה מירושלים לפני קרוב לאלפיים שנה, ושבה אליה בדורנו.
נשמח לתגובותיכם והארותיכם בדוא"ל: contact@thekotel.org
אנו מאחלים לכם קריאה מהנה ומעשירה.


רבבות יהודים עולי רגל גדשו בימי המקדש את ירושלים בפסח, שבועות וסוכות, כשהם ממלאים אחר הציווי: "שָׁלֹשׁ פְּעָמִים בַּשָּׁנָה יֵרָאֶה כָּל זְכוּרְךָ אֶל פְּנֵי הָאָדֹן ה'" הצטרפו אלינו למסע בזמן, בעקבות עולי הרגל לירושלים כפי שהם משתקפים בספרות חז"ל.

מי היה הרב שמעולם לא ביקש טובה לעצמו? ומדוע 'נשבר' דווקא בעת שחרור הכותל המערבי? הקישו כאן לסיפורו של ר' אריה לוין, הצדיק הירושלמי.


כיצד נראה הפסח הראשון בירושלים אחרי פרעות תרפ"ט? מי שמר על הסדר הציבורי ועד כמה הועילה השמירה? הקישו כאן להצצה אל רשומות "יומן הכותל המערבי" בנות למעלה משבעים שנה.
 
 איסוף פתקים מהכותל
המשך...

איסוף פתקי הכותל, מפגש מקוון עם גולשי אינטרנט, עשרות ראשי ערים, מאות חיילים ואלפי כהנים – הקישו כאן לאירועי החודש החולף.  


כיצד זכרו אצבעותיו של עורך סדר במאה ה-19 באירופה את ירושלים? ומניין ידע כיצד נראית ירושלים? הקישו כאן למפגש בין אמנות לכיסופים לירושלים.

סרט ייחודי זה, בהפקת הקרן למורשת הכותל המערבי, מספר -מבעד לסיפורו של הכותל המערבי ושל מנהרות הכותל - את סיפור כיסופי היהודים בכל הדורות לעירם, ירושלים; ואת סיפור שרשרת הדורות היהודית אשר ראשיתה בהררי קדם וסופה -  מי ישורנו? המשך...

         


לקבלת מידע ועדכונים מהכותל המערבי: